İşyeri Hekimliği Hizmeti

İşyeri Hekimliği Hizmetiİşyeri Hekimliği Hizmeti

İşyeri Hekimliği Hizmeti, 01/01/2014 01/01/2014 tarihli çalışma işyeri hekimi bulundurmaktır. OSGB (Ortak Sağlık Güvenliği Birimi) seçtiğiniz ile hizmet alımı şeklinde de seçebilirsiniz.

27.11.2010 tarihli ve 27768 tarihli Resmi Gazetede Kullanılabilir İşyeri Hekimlerin Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte İş yeri hekimi tanımı şöyledir:

  • Sınavda başarılı olan hekimlere,
  • İş sağlığı ve güvenliği alanında en az beş yıl teftiş yaptığınız hekim iş müfettişleri, iş sağlığı bilim uzmanı hekimler, iş sağlığı. ,
  • İş ve meslek hastalıkları yada işyeri hekimliği yan dal uzmanları ile uzmanlık eğitimi.
  • Yurttaşından alınan ve yeterlilikleri “İşyeri Hekimi” denir.

 

İşyeri Hekiminin Sorumlulukları mevzuatta belirtilmiştir ve sorumlukları şöyledir.

1-  Rehber ve Danışmanlık;

2-   Sağlık Gözetimi;

3-   Eğitim ve bilgilendirme;

4-   İlgili Birimlerle İşbirliği yapmak.

 

İşyeri Hekimlerinin Çalışma Süreleri

10’dan az çalışanı ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan başına yılda en az 25 dakika.

Diğer işyerlerinden;

  • Az tehlikeli sınıfta yer çalışır, çalışan başına ayda tr az 4
  • Tehlikeli sınıfta yer alıyor, çalışan başına ayda tr az 6
  • Çok tehlikeli sınıfta yer alıyor, çalışan başına ayda tr az 8

 

Az tehlikeli sınıfta Yer Alan 2000 Ettik daha Fazla çalışanı Olan işyerlerinde onu  2000 Çalışan Için tam gün çalışacak en az Bir işyeri hekimi uzmanı görevlendirilir. Çalışan sayısının 2000 sayısının tam katlarından Fazla Olması Gerekir geri kalan çalısan Sayısı göz Önünde bulundurularak Birinci fıkrada değerlendirme kriterlerine Uygun’un yeteri Kadar işyeri hekimi ek Olarak görevlendirilir.

 

Tehlikeli sınıfta Yer Alan 1500 Ettik daha Fazla çalışanı Olan işyerlerinde onu  1500 Çalışan Için tam gün çalışacak en az Bir işyeri hekimi görevlendirilir. Çalışan sayısının 1500 sayısının tam katlarından fazla olması gerekir geri kalan çalışan sayısı göz önünde bulunururularak birinci fıkrada değerlendirme kriterlerine uygun yeteri kadar işyeri hekimliği ek olarak görevlendirilir.

 

Çok tehlikeli sınıfta Yer alan 1000 ettik Daha Fazla Çalışanı Olan işyerlerinde onu 1000 çalısan için tam gün çalışacak ve az Bir işyeri hekimi görevlendirilir. Çalışan sayısının 1000 sayısının tam katlarından fazla olması gerekir. Geri kalan çalışan sayısı göz önünde bulunanurularak birinci fıkrada değerlendirme kriterlerine uygun yeteri kadar işyeri hekimi uzmanı ek olarak görevlendirilir.

 

İş Sağlığı Hizmetlerinde yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesinde firmamız olarak boyut destek olmaktayız. Bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

etiketler: mobil sağlık hizmetleri , osgb , ortak sağlık güvenlik birimi , osgb ​​hizmetleri